Print Friendly, PDF & Email
Zastosowanie:

Betonowe obudowy ASTD (dwutransformatorowe) są zaprojektowane jako stacje transformatorowo-rozdzielcze z obsługą wewnętrzną, przeznaczone dla zespołów transformatorów.
Obudowa stacji transformatorowej zapewnia bezpieczne użytkowanie umieszczonych w niej urządzeń elektroenergetycznych, chroni przed wpływem warunków atmosferycznych i nieautoryzowanym dostępem. Obudowa spełnia wszystkie wymagania w zakresie łukoochronności zapewniając bezpieczeństwo obsługi oraz osób postronnych. Obudowa przystosowana jest do instalowania urządzeń elektrycznych niskiego napięcia 230/400 V, urządzeń średniego napięcia do 24 kV, oraz transformatorów o mocy do 1000 kVA. Sieć obsługiwana przez takie urządzenia służy do zasilania w energię elektryczną odbiorców komunalnych i przemysłowych.

Budowa:

Obudowa została zaprojektowana jako żelbetonowy obiekt wolnostojący wykonany z betonu C25/30 zbrojonego stalą zbrojeniową AIIIN, posadowiony na własnym fundamencie. Konstrukcja obiektu jest zgodna z prawem i sztuką budowlaną stosowaną w Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania prawa krajowego. Obudowa tworzy obiekt jednokondygnacyjny z dachem płaskim bądź dwu- lub wielospadowym, Elewacja wykończona jest tynkiem akrylowym lub silikatowym w kolorach wg palety danego producenta tynków, możliwe jest wykonanie elewacji z kamienia płukanego lub płytek klinkierowych. Kształt obiektu dostosowany jest do potrzeb technologicznych, formy architektonicznej oraz planu zagospodarowania działki. Wielkości elementów prefabrykowanych uzależnione są od możliwości transportowych, warunków konstrukcyjnych oraz możliwości montażowych.

Betonowe obudowy ASTD (dwutransformatorowe)

Betonowe obudowy ASTD (dwutransformatorowe) przeznaczone są do umieszczenia transformatorów oraz/lub rozdzielnic średniego i niskiego napięcia. Każdy przedział transformatora wyposażony jest w misę olejową (na poziomie płyty posadzkowej lub w segmencie fundamentowym), i może być oddzielony od przedziału rozdzielnic metalową perforowaną przegrodą ochronną lub ścianą żelbetową. Misa olejowa impregnowana jest powierzchniowo preparatem uszczelniającym posiadającym atest olejoodporny. Dostęp do piwnicy kablowej umożliwiają włazy w płycie posadzkowej. Rozmieszczenie urządzeń – rozdzielnicy nN i SN dostosowywane jest do do potrzeb użytkownika.

Podstawowe dane techniczne:
Długość obudowy: 4700 do 8000 mm
Szerokość obudowy: 2000 do 3200 mm
Wysokość wewnętrzna: 2200 do 3100 mm
Głębokość posadowienia: 750 – 1500 mm
Stopień ochrony: IP 43
Ciężar obudowy: do 25000 kg
Wytrzymałość obudowy na uderzenie o energii: 20 J
Klasa obudowy: 10
Wytrzymałość dachu na obciążenie: 2,5 kN/m2
Klasyfikacja odporności na łuk wewnętrzny: IAC-B-16-1s
Maksymalna moc transformatora: 2 x 1000 kVA
Wentylacja przedziału transformatora (standardowa): grawitacyjna

 

Do pobrania