Print Friendly, PDF & Email

Betonowo-metalowe obudowy reklamowe ASTR to unikalne rozwiązanie pozwalające nadać stacji transformatorowo-rozdzielczej unikalną formę i wykorzystać ją jako atrakcyjny nośnik reklamy.

Obudowa ASTR

Zastosowanie:

Przeprowadzane modernizacje śródmiejskich centrów często związane są z przebudową istniejącej infrastruktury energetycznej. urbaniści i architekci stawiają w takim przypadku bardzo wysokie wymagania estetyczne, które zainspirowały nas do wdrożenia nowego produktu – obudowy stacji transformatorowej, która swym wyglądem wpisze się doskonale w miejski krajobraz. Obudowa oprócz typowej funkcji zabezpieczenia stacji transformatorowej jest wykorzystywana także jako nośnik reklam. Jest to obiekt wolnostojący, pod względem wyglądu tak samo atrakcyjnie prezentujący sie z każdej strony. Projektując obudowę staraliśmy się nadać jej ciekawą formę. Zwarta, kompaktowa konstrukcja umożliwia sytuowanie stacji na minimalnej powierzchni.

Budowa:

Obudowa składa się z betonowego korpusu oraz metalowego płaszcza wyposażonego w cztery wielkoformatowe ekrany podświetlane diodami LED. Zastosowana technologia „crystal panel” wymaga minimalnego poboru energii oraz równomierne rozprowadzenie światła po całej powierzchni ekranu. Wymiana reklam jest całkowicie uniezależniona od dostępu do wnętrza stacji, może więc być wykonywana przez osoby nie posiadające uprawnień dostępu do urządzeń energetycznych.
Betonowa komora stacji w części jest zagłębiona w grunt, co pozwala zminimalizować zewnętrzne gabaryty a jednocześnie umożliwia łatwy dostęp do obsługi stacji realizowany w części nadziemnej. Obudowa tego typu – przy zastosowaniu odpowiedniego koloru poszycia oraz atrakcyjnych treści w oknach reklamowych – może stać się prawdziwą ozdobą miasta. Do wykonania części metalowej stosowane są bardzo odporne na korozję blachy pokryte stopem cynku i aluminium (alucynkowe). Dach wykonany jest z żywicy epoksydowej.

Do pobrania